Choď na obsah Choď na menu
 


Životopis Jackson Rathbone

13. 7. 2011
bn
Jackson Rathbone
Povolanie: Herec, spevák

Vek: 25

Dátum narodenia: 21. 12. 1984

Miesto narodenia: Singapúr
Znamenie: Strelec

Výška: 177 cm
Člen skupiny: 100 Monkeys
Monroe Jackson Rathbone sa narodil v Singapure, žil v Londýne, Connecticatu, Indonézii, Kalifornii a Texase.

Chodil do Interlochen Academy v Michigane.

Prezývku má Jay.

Má tri sestry, mačku menom Dean a gitaru, ktorú pomenoval Annabelle.

Jeho obľúbený futbalový tím je Dallas Cowboys.

Je členom skupiny 100 Monkeys.

Bol jedným z reportérov na Disney 411.

Hral aj v seriáli Báječní ľudia a mihol sa v pár epizódach The OC

Ale hlavne sa preslávil rolou Jaspera Halea vo Stmievaní.
Vo voľnom čase Jackson skladá, produkuje a spieva.


Jackson Rathbone (narodený ako Monroe Jackson Rathbone V * 21. december 1984) je americký herec a muzikant. Je najznámejší ako upír Jasper Hale vo filmovej adaptácii románu Stephenie Meyer Súmrak.Môžete ho tiež vidieť v rôznych televíznych seriáloch ako Báječní Lidé alebo O.C. California.Je členom kapely s názvom 100 Monkeys a v súčasnosti pracujú na ich prvom albume Monster De Luxe.

Ako dieťa mal Jackson to šťastie žiť na rôznych miestach na svete kvôli otcovej práci.Narodil sa v Singapure a potom žil v Maydane a Jakarte(Indonézia), Londýne, Connecticute, Kalifornii, Nórsku a nakoniec sa usadili v Midlande v Texase.
Jackson okamžite začal účinkovať v miestnom verejnom divadle a bol prijatý do programu mladých hercov(The Pickwick Players). Bol aktívny v mnohých aktivitách zahŕňajúc basketbal,futbal,basebal a Texasský národný šport americký futbal.Dokonca si založil kapelu a prenosný DJ biznis. Zvládanie toľkých aktivít bola fuška tak sa Jackson rozhodol zostať pri tých, ktoré ho robili najšťastnejším:herectvo a hudba. Na strednej škole sa presťahoval do Severozápadného Michiganu kde navštevoval prestížnu Interlochen Arts Academy. Po absolvovaní sa chystal ísť na Royal Scottish Academyale cez prázdniny sa rozhodol skúsiť odísť do LA a skúsiť filmový priemysel.Jeho kamarát, ktorý už dlhšie žil v LA ho predstavil svojmu manažérovi,ktorý ho poslal na kasting na úlohu na Disney 411 kde robil interwiev s hviezdami z kanálu Disney Channel ako napríklad Hillary Duff.Ćoskoro ho kontaktoval agent Andrew Ruff a keď prišla jeseň bolo isté,že pre Jacksona bude lepšie ak zostane v LA a bude pokračovať vo svojej filmovej kariére
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.