Choď na obsah Choď na menu
 


Životopis Kristen Stewart

28. 6. 2011
k.s.

ŽIVOTOPIS

Celé meno: Kristen Jaymes Stewart
Narodenie:9. apríl 1990 (20 rokov)
Znamenie: Baran
Miesto narodenia:Los Angeles, Kalifornia
Výška: 168 cm
Roky pôsobenia: 2001 - prítomnosť
Filmy v ktorých hrala: Úkryt,The Messengers, In the Land of Women...
Kristen Stewart sa po prvýkrát predstavila širšiemu publiku vo filme Úkryt , v ktorom si zahrala s Jodie Foster . V roku 2006 natáča horor bratov Pangových The Messengers, kde sa objaví v titulnej úlohe a zahrá si s Meg Ryan a Adamom Brody v romantickom komediálnom dráme scenáristov a režiséra Jonathana Kasdena In the Land of Women.

Roku 2004 stvárnila jednu z rolí televízneho filmu Speak z produkcie Showtime, ktorý si pri svojej premiére na filmovom festivale Sundance v roku 2004 získal veľkú priazeň filmovej kritiky. Nasledujúci rok sa objavila v dráme Fierce People režiséra Griffina Dunnea, (ktorý mal premiéru na tohtoročnom festivale Tribeca) a vo filme Zathura: Vesmírne dobrodružstvo (réžia Jon Favreau ), kde si zahrala staršiu sestru šesťročného Dannyho ( Jonah Bobo ) a desaťročného Waltera ( Josh Hutcherson ). Film rozpráva o tom, ako Danny, zamknutý v temnej a strašidelnej pivnici, nájde starú drevenú hru Zathura. Keď sa mu nedarí prinútiť brata Waltera, aby si ju zahral s ním, začne hrať sám. Už od prvého ťahu je však jasné, že Zathura nie je len tak obyčajná hra ...

Od 27.11.2008 ju môžeme vidieť vo filme Twilight (Súmrak) kde si zahrá jednu z hlavnej role Isabellu Swanovou, ktorá sa vášnivo zamiluje do upíra Edwarda Cullena (Robert Pattinson).

Ale ako už to u Kristen býva nie sú to zďaleka posledný filmy, ktoré točí. Tešiť sa môžeme už na ďalšie filmové trháky ...

NOVINKY

Kristen Stewart sa obáva vraždy fanúšikomMladá americká herečka Kristen Stewart, ktorá stvárnila Bellu Swann vo filmových adaptáciách upírskej romantickej ságy Twilight, sa podľa vlastných slov obáva, že by ju mohol zavraždiť nejaký horlivý fanúšik. V rozhovore pre britský časopis Hello priznala, že sa musí niekedy na červenom koberci veľmi ovládať, aby zadržala plač zo strachu. "Na červenom koberci sa necítim veľmi príjemne. Pozriem sa dopredu na to množstvo ľudí a uvedomujem si, že by sa ma mohli kedykoľvek zmocniť a zavraždiť ma. Žiadna bezpečnostná služba by ma nedokázala ochrániť," uviedla 20-ročná rodáčka z Los Angeles.
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Kristen Stewart

(vanesa, 26. 10. 2012 9:25)

Si užasná herečka a mohla by si prísť aj na Slovensko