Choď na obsah Choď na menu
 


Životopis Nikki Reed

14. 7. 2011

 

Povolanie: Herečka, scenáristka
Vek: 21
Dátum narodenia: 17. 05. 1988
Miesto narodenia: Los Angeles, Kalifornia, USA
Znamenie: Býk
Výška: 168 cm

Životopis:
Život tejto mladej herečky je na jej vek celkom pestrý. Ako malá bola hamblivá a "ležala" často v knižkách. V 12-tich rokoch sa však dostala k skupine dievčat, ktoré jej nešli zrovna príkladom. Jej dovtedy pekný vzťah s matkou začal škrípať a Nikki začala experimentovať s drogami, sexom a nejaké tie krádeže ..
Catherine Hardwicke, umelkyňa, ktorá sa chcela stať režisérkou a spisovateľkou, sa dlho radila s Seth Reed a po rozhodnití prišla s Nikki do styku. V roku 2002 začala s Nikki spolupracovať na scenári filmu. Najprv z toho mala vzniknúť ľahšia komédia, ale vznikla Trinástka, ktorý bol napísaný vlastne podľa skutočnej udalosti, ktoroú Nikki prežila. Nikki a Catherine dokončili dielo počas 6-tich dní o zimných prázdninách.
Film je čiastočne rebelský, autobiografický, dramatický a zobrazuje divoký život dievčaťa, ktoré sa stáva ženou a nadväzuje vzťah k drogám, sexu, krádežiam .. Hlavná osobnosť Tracy, ktorú stvárnila Evan Rachel Wood, bola vlastne vytvorený podľa Nikki, ktorá hrala divoké, rebelské dievča, ktorá ju v skutočnosti "zkazila".
Nikki je veľmi talentovaná a po celkom úspešnom filme natočila ďalšie, napríklad: Legendy z Dogtownu, Úkladná vražda a tiež si zahrala úlohu v americkom seriáli The OC
Koncom roka 2008 môžete Nikki vidieť po boku Kellana Lutze v novom filme Twilight. Kde si Nikki zahraje postavu  Upírky  Rosalie Hale.

 

Rosalie Hale

Rosalie Haleová je adoptívnou dcérou Carlisle Cullena a Esme Cullenovej, za ľudského života bola dcérou bohatého bankára. Už za života bola veľmi krásna, bola znásilnená a zabitá, ako upírka sa pomstila svojim vrahom.
Je trochu namyslená, myslí najmä na seba a praje si, aby bola znova človekom a mala deti.

ZVLÁŠTNE SCHOPNOSTI: krása, húževnatosť, egoizmus

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.